Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

mobiloil

Fiat Bravo vs Kia Ceed discuții interesante pe forum softpedia

Recommended Posts

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=352240&st=0

De vreo 30 de minute tot citesc, vad ca lumea a inceput sa se prinda de adevarata calitate a unui Fiat Bravo, chiar daca mai sunt cativa care papa ce nu trebuie (si nu e vorba de :shaorma: ).

Am mers cu un Kia Ceed, nu m-a impresionat prea mult...insa din pacate nu am mers cu un Bravo nou, cu toate ca imi doresc enorm...

If you love something...let it go, if it comes back to you...it's yours, if NOT....it never was!

Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita - ignorance is bliss ;)

www.clublancia.ro

fiatmapportal.jpg

Discutia dateaza din 2008, si oricum site-uri din astea (softpedia/computergames/xtrempc/ etc) nu trebuie citite decat pentru informatii referitoare la calculatoare.Majoritatea care posteaza la auto sunt pustani pana in 18 ani care stiu sa foloseasca goagalu'.

Spre exemplu postul 8 spune "clar kia ceed pentru ca e mult mai ieftina iar la 13 000-14 000 pui si ceva dotari. fiabilitate conteaza mai putin ca vb aia 7 ani e in garantie si nu cred ca o tii asa mult."

Referitor la vs as merge pe un Bravo 2.0 Multijet 165 cai.

Fiat,Audi,BMW,Mercedes,VW, Renault,Ferrari,Lamborghini ....etc ,toate, sunt masini si atat.Doar masini.

am vazut ca sunt si nishte idioti care isi spun pareri doar tinand cont ca se numeste "Fiat" sau se numeste "Kia", amuzante in principiu, cand stai la birou si numeri mustele din incapere de plictiseala, mai sunt bune si forumurile alea 8)

If you love something...let it go, if it comes back to you...it's yours, if NOT....it never was!

www.clublancia.ro

fiatmapportal.jpg

cu toate ca sunt offtopic ... in timpul serviciului mai merge o tabla cu baeti  :D daca nu sunt table la indemana atunci fugi la o  8)

ontopic ceed vs bravo ..... nici nu se pune in discutie bravo il bate la poponetu gol pe ceed

fiatlineatjet120cpdynam.jpg

am tot ce vreau si nu am nimic din ce am nevoie

se accepta orice offtopic la acest subiect 8) pe mine ma amuza enorm, cand citesc parerile de pe forumul ala :D

www.clublancia.ro

fiatmapportal.jpg

Mi-e frica sa citesc , poate-mi pocneste vreo vena , pe club chevy spuneau ca aveo e mai stabil decat orice Fiat , insa fiind vorba despre linea in subiect , care chiar nu are probleme la stabilitate wtf ... m-am abtinut din a imi face cont , insa tare mi-ar placea o linea cu cel mai mic motor sa le amestec putin gandurile la baietii cu cielo deghizat , iar bravo a batut si bmw-ul si multe altele la fiabilitate , am citit intr-o revista , singura problema a fost un furtun ros de un soricel din garajul in care a fost tinuta sau ceva de genul :))

Fiat 131 supermirafiori 2.0

1981 Fiat 131 supermirafiori

1962 Fiat 600D

2005 Iveco daily

am condus Aveo.....timp de cateva luni bune...simti ca te dai peste cap in curbe....iar la fiabilitate...no comment :)) sux

www.clublancia.ro

fiatmapportal.jpg