Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Diomet

Consum Linea

Recommended Posts

onixule nu te mai enerva asa k tu o sa scoti consum record la LINEA    porti bocanci si vara?  ;D:))

Making the simple complicated is commonplaces.

Making the complicated simple, awesomley simple. THAT'S CREATIVITY

La Stilo 1910 cm3 in Bucuresti in conditiile de trafic ''greu'' consum in jur de 8 - 8,5% motorina iar la Toyota 2500 cm3 consum 9,5 - 10% motorina.

Stil de condus destul de ''sportiv'' daca drumul o permite.

Onixule vorba lui Robert ce faci porti bocanci mereu ;D Consumul in oras la a mea nu sare de 9.5 si am si eu momente cand scot fum negru ....

fiatlineatjet120cpdynam.jpg

am tot ce vreau si nu am nimic din ce am nevoie

Si cu frigul asta am 6.2 ;D , deci in concluzie nu se merita sa-ti iei masina pe benzina :) , diezel Power .Daca a observat cineva prin oras ,75 la suta din masini sunt diesel :D

Ai dreptate, si la revizie cine plateste mai mult ulei, inca un filtru...etc ;D

hai ma nu va mai plangeti de consum... scoateti banu din buzunare si bagati acolo benzina sau motorina.  pai ce inseamna asta...  ;D 

Making the simple complicated is commonplaces.

Making the complicated simple, awesomley simple. THAT'S CREATIVITY

Onixule vorba lui Robert ce faci porti bocanci mereu :D Consumul in oras la a mea nu sare de 9.5 si am si eu momente cand scot fum negru ....

Efectiv nu pot, oricat de incetisor as apasa pedala de acceleratie. Trebuie sa ne intalnim intr-un weekend sa-mi faceti o demonstratie. :))

:D :D :shaorma:

"My Punto is terrible. I hate it. It is always going wrong. So I shall buy another." Jeremy Clarkson - Top gear

Prefer sa dau mai multii bani odata decat sa ma rupa la consum cand nu am bani(adica intre salarii)

...deci in concluzie nu merita sa-ti iei masina pe benzina :D , diezel Power .Daca a observat cineva prin oras ,75 la suta din masini sunt diesel :shaorma:

Si din cauza asta s-au gandit baietii destepti  :D  sa faca motorina mai scumpa ca benzina. Suntem aproape in situatia ca masinile pe motorina sa nu mai renteze....consuma putin, dar costa mult motorina. Sa nu mai aduc aminte de intretinere putin mai scumpa si de faptul ca daca nu stii sa mergi cu ea, e durere.

Esti inteligent cand crezi jumatate din ce ti se spune si esti intelept daca stii sa alegi jumatatea adevarata !

o masina diesel renteaza sa o cumperi daca faci mai mult de 20000-25000 de km pe an, atunci se cunoaste destul de mult la consum. in rest nu merita din cauza costurilor de intretinere, am prieteni cu diesel care fac si 4-5 schimburi de ulei pe an la cat merg, si nu schimba la 3000 km uleiul.

27888.gif

fiatpuntour9.gif

Efectiv nu pot, oricat de incetisor as apasa pedala de acceleratie.

Nici eu nu pot sa nu apas accelaratia cu masina lu onix , deci nu pot .Se simte chinuita la viteze mici , trage frumos si lin :D:X:X:X

Consumul la 6k km  :(

8297_.jpg

8299_.jpg

8301_.jpg

Frumusel consum. A mea se bucura de aglomeratie si a papat 13.9% in ultimii 200 KM. :fiatfan:

"My Punto is terrible. I hate it. It is always going wrong. So I shall buy another." Jeremy Clarkson - Top gear

Deci: Bucuresti - Thessaloniki si retur, 5 oameni, portbagajul plin, mers 110-150, media pe trip 70 si ceva, 1500km totalizati, 7%

Aproape 16000 km, pe trip a 1280km media 8.7 l, pe trip b 310 km media 7.3 l

Bucuresti - Sinaia si retur, 4 oameni, clima, cruseing 100km/h - 5.9% cu rompetrol si mol

Bucuresti - Braila si retur, 2 oameni, bagaje multe, 120-140 - 6.6% cu rompetrol

Consum pe ultimele 2 saptamani: 10.2% in conditiile in care in fiecare dimineata sta de pomana 15-20 minute si zile in care nu stiu daca am reusit sa bag si treapta a 3-a. Cum spuneam, ma gandesc la GPL

Consum pe ultimele 2 saptamani: 10.2% in conditiile in care in fiecare dimineata sta de pomana 15-20 minute si zile in care nu stiu daca am reusit sa bag si treapta a 3-a. Cum spuneam, ma gandesc la GPL

Salut,

Sa stii ca este un consum normal avand in vedere ca are soc electric si ii da multa benzina pana se incalzeste.

Jante din aliaj sau tabla Orice auto !

Am trecut pe GPL intre timp cum spuneam si este foarte ok :)