Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Întâlniri Fiat Fan București - Sâmbăta, ora 17 în Parcare Polivalentă!

danielomihai
 Share

Recommended Posts

• Moderatori

Ce tristete totala.... pe bune !!! Un telefon sambata si 80% vin ! Care va anuntati ? Macar un chistoc de tigara sa fumez si 200g de benzina si tot vin. Dati si voi un bip sau tarrr  :thumbsup:  :thumbsup:

Esti inteligent cand crezi jumatate din ce ti se spune si esti intelept daca stii sa alegi jumatatea adevarata !

• 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Am un fiat  seicento 1,1 din 2002 si merge foarte intrerupt am schimbat pompa de benzina, fise de la bujii   asta  prin octombrie anul  trecuta.Si a revenit  atunci insa acum de vreo 2 luni  a revenit problema din nou. Am schimbat fisele din nou insa bingo tot asa merge . Acum vreo luna mi a puscat si galeria de admisie , din explicatiile mecanicilor ci ca mi ar fi dat un rateu sa o preexplozie  si de acolo mi ar fi fisurat galeria . am schimbat galeria si merge dar asa intrerupt.

Nu stiu de unde sa incep :  am pus o pe un tester si imi da ceva erori pe injectie si sonda lambda 

Acum nu stiu ce sa fac sa schim injectoare,  altii zic ca ar trebuii verificat  catalizatorul sa nu fie infundat, altii ca bobinele de inductie, sincer sa fiu nu stiu ce sa fac.   Bujiile le am verificat si zic mecanici ca lucreaza bine, nu s afumate sau mai stiu eu ce. Insa sunt pe masina de vreo 3 ani si   nu s  de fiat . le a dat cineva jos de pe un mercedes si aia de la service au zis ca na nu merita sa ti mai cumperi tu altele ca uite ce bujii bune. ma gandesc oare nu au astea vreo problema

Cine ma poate ajuta cu un sfat???

• 9 months later...
  • Administrator

O primavara magica tuturor !

Ce spuneti, reluam aceste intalniri, sambata de la ora 17.00 ,  in Parcare Polivalenta ?

Asteptam poze  pe forum sau in grupul fb, https://www.facebook.com/groups/303777011421/  :)

• Upvote 1

• 4 weeks later...

Mi se pare ok cea de la polivalenta dar stiu ca de multe ori ,in week end ,au spectacole aia pe acolo si nu e loc.

Junior mi se pare mult mai potrivita. :)

ai schimbat stiloul.... :hammer:  :protest:  :protest:  :protest:  :protest:  :protest:     :nono:  :nono:  :salut:

• blueeies changed the title to Întâlniri Fiat Fan București - Sâmbăta, ora 17 în Parcare Polivalentă!