Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Probleme oprire motor in mers

Recommended Posts

Buna ziua si multumesc de accept sunt nou proprietar de fiat croma de două zile am următoarea problemă cand aproape ma opresc la semafor se opreste motorul si apare mesajul presiune scăzută la motor precizez ca a inceput aceasta problema dupa o verificare la reprezentanta in care au găsit radiatorul intercooler spart si a fost schimbat cu unul nou

Salut. Bine ai venit pe forumul Fiat. Am vazut din datele din profil ca motorul este 1.9 diesel , fabr 2008 si esti din Ploiesti, cati kw are? Ai fost la reprezentanta Fiat deoarece avea alte probleme banuiesc, problema a aparut dupa ce ai plecat din service sau la cateva zile după? Incearca sa pui un tester/diagnoza obd sa vezi ce erori are stocate ECU/ECM. Ma gândesc ca daca ai fost la reprezentanta fiat trebuiau sa iti dea o garanție , o fisa cu diagnoza modulelor ca nu mai există alte erori/defecte. De ce nu incerci sa iei legătura cu reprezentanta? 

Acum 11 ore, Ypsilon a spus:

Salut. Bine ai venit pe forumul Fiat. Am vazut din datele din profil ca motorul este 1.9 diesel , fabr 2008 si esti din Ploiesti, cati kw are? Ai fost la reprezentanta Fiat deoarece avea alte probleme banuiesc, problema a aparut dupa ce ai plecat din service sau la cateva zile după? Incearca sa pui un tester/diagnoza obd sa vezi ce erori are stocate ECU/ECM. Ma gândesc ca daca ai fost la reprezentanta fiat trebuiau sa iti dea o garanție , o fisa cu diagnoza modulelor ca nu mai există alte erori/defecte. De ce nu incerci sa iei legătura cu reprezentanta? 

Multumesc am sa ma duc la ei la reprezentanta am fost pentru o verificare mecanica nu au pus teterul ca au niste preturi de te doare capul o să-i contactez sa vad ce spun o sa revin cu rezolvarea

Salut. Cu plăcere,  daca găsești vreun mecanic particular care face diagnoza la fiat , încearcă acolo , este mai ieftin, insa daca problema a aparut dupa ce ai fost la Fiat deh, poate reusesc ei sa remedieze problema. Succes. Poate ne faci un update cu codurile erorilor, sa le faci poze sau sa le notezi.