Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Identificare furtun

shinakpas
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor, 

Ma poate ajuta cineva cu identificarea unui furtun fisurat pe care as dori sa il inlocuiesc dar nu stiu cum sa il gasesc. Nu am reusit sa citesc codul inscris pe el, este foarte sters, am cautat pe internet referinta furtunului gasita intr-o schema dar fara succes. Am atasat poza cu furtunul in pricina si schema gasita pe net de unde inteleg ca furtunul meu este numarul 7. Versiunea mea este benzina 1.4 Tjet din 2010. 

Multumesc anticipat!

schema.JPG

20220730_110219.jpg

20220910_151923.jpg

• Administrator

Am văzut ca aici arata produsul dar fără preț, probabil ca nu îl au pe stoc, sună-i, poate ți-l pot aduce. Și la Fiat ar fi o alternativa dar 355 de lei este enorm, în fond e un simplu furtun. Mai poți încerca la dezmembrări. 

Daca as fi în locul tau si dacă nu as găsi, as încerca și variata furtunului din cauciuc cumparat la metru la același diametru cu cel original și as încerca să-l adaptez.

Daca nici asa nu merge, abia atunci as lua în calcul varianta de 355 RON. 

• Upvote 1

Este strigător la cer pretul de 355 lei pentru asa ceva. Posibil ca la manopera sa  taxeze minim o ora cost 50 euro si restul de bani este furtunul.....dar fara montaj cat costa furtunul?

De fapt este asa:  "Pretul este de 235.62 ron tva inlus . Termen minim 15 zile lucratoare . Se comanda pe baza de avans . Manopera 121 ron tva inclus ." Am sa incerc si pe la dezmembrari poate am noroc sa gasesc unul sau varianta lui blueeies.

Multumesc pentru raspunsuri!

Acum 5 minute, shinakpas a spus:

De fapt este asa:  "Pretul este de 235.62 ron tva inlus . Termen minim 15 zile lucratoare . Se comanda pe baza de avans . Manopera 121 ron tva inclus ." Am sa incerc si pe la dezmembrari poate am noroc sa gasesc unul sau varianta lui blueeies.

Multumesc pentru raspunsuri!

Cred ca il comand de aici, sper sa fie cel care trebuie!

https://tuynder.fr/pieces-detachees/tuyaux-51800472/

Salut. Uite eu l.am găsit la SRC auto , oem, 180 lei , suna și tu la ei. Daca ești din București, 

CONTACT

Bucuresti, str. Turda nr. 131. Bloc 10A3 Parter, Sector 1.

Telefon fix: 021.224.5687

Telefon mobil: 0758 046 712 / 0744 638 112 / 0747 631 550

Scrieti-ne: sercomcarmen@gmail.com

Cu multa plăcere! Am învățat de la blueeies și mike1alike că e bine să ajuți daca poți un frate cu Fiat și desigur  și de la ceilalți frați din Fiat, lancia, alfa etc. Viva Italia Viva la vita etc. Spor.

• Upvote 1