Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Stefanpsl

Motorul se opreste in relantii si in mers.

Recommended Posts

Buna ziua!

Imi cer scuze ca deschid acest topic, care a mai fost discutat, dar nu am gasit inca rezolvarea la problema mea. As avea nevoie de un sfat privind urmatoarea problema: cateodata la relantii fluctuează rotatia, ori isi revine ori se opreste motorul. In timp a inceput sa faca asta si in mers, sa-mi taie din putere si daca apas ambreajul să moară in mers. Spefic ca este vorba de un OPEL vectra c, z19dt din 2006. Postez pe acest forum deoarece stiu ca acest motor este un motor de fiat si poate a mai trecut cineva prin asa ceva. 

Multumesc anticipat!

Salut,

dupa mine ar trebui sa faci diagnoza (daca se poate cu tester tech 2) si sa postezi codurile de eroare. Ar trebui ca la diagnoza sa stergi toate erorile care pot fi sterse si sa vezi ce ramine (mai ales cele cu status "present").

Poti verifica pompa din rezervor (uite mai jos un tabel cu ce presiune ar trebui sa livreze, din cite stiu aia 8,5 bari ar trebui sa ii ai, dar daca mergi la atelier ar trebui sa stie mecanicii mai bine.

Screenshot_7.png

Edited by gabimilo1