Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Navigație adaptată

Recommended Posts

Bună ziua! A încercat cineva sa adapteze o navigație aftermarket pe un punto mk2 pana acum? Singura varianta la care m-am gândit ar fi anularea ventilației și mutarea butoanelor pe lateral consolei/usi(geamuri). Ceva idei? Mulțumesc anticipat! 

• Moderatori

Dacă nu vrei să modifici prea mult structura bordului, poti opta pentru o navigatie 1DIN cu display retractabil, ceva de genul ăsta.

past FIATs:
- Punto MK2, 2001, 1.2 16V HLX
- Linea Dynamic, 2008, 1.4 77CP

• Administrator

Daca as opta pentru o navigatie, sincer si eu tot pe una retractabila as merge, avantajele pe care le vad eu sunt ca nu trebuie modificat nimic, practic ai si cd player; navigatie dar si ventilatie, Daca optezi pentru adaptarea in fantele de ventilatie, trebuie sa iei in calcul ca vei pierde din ventilatia habitaclului.

O alta optiune ar fi sa prinzi o tableta sau smartphone de parbriz cu suport cu ventuza.

De ce vrei navigatie pe punto? In ziua de azi, ai cam tot ce vrei pe un smartphone.

• blueeies changed the title to Navigație adaptată
  • 2 weeks later...
  • Moderatori

Eu te înțeleg :) Încă îmi curg ochii la ceva aftermaket cu Android pe aliexpress. În teorie, orice Android ar trebui să fie ok. Personal ți-as recomanda sa aibă minimum 4Gb de RAM si 16GB de stocare internă.

past FIATs:
- Punto MK2, 2001, 1.2 16V HLX
- Linea Dynamic, 2008, 1.4 77CP