Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

FiatBravo

Sfaturi achiziție Fiat Bravo

Recommended Posts

Buna tuturor,

De ceva vreme caut un Fiat Bravo. Imi place masina, are forma frumoasa si ...am incredere in motoarele Fiat.

Mi-ar placea cel cu motor de 1.9 150HP, dar mai nou imi face cu ochiul cel de 165HP. Acuma, eu as cauta unul de 165 pentru ca este mai nou, pentru ca este Euro 5, pentru ca este mai tare....etc

Despre motoare am mai citit cate ceva. Daca nu ma insel, cel de 1910 cmc a fost pus si pe Alfa 159, cel de 1956 parca tot pe Alfa 159 si o gama larga de Opel....dar despre Bravo ca masina nu stiu aproape nimic.

Am deschis acest topic pentru ca as vrea sa ma ajutati cu orice detaliu despre motor, masina, consum, intretinere....etc

Mi-ar fi de mare ajutor cateva sfaturi din partea posesorilor: care ar fi cel mai fiabil motor, nu stiu...la ce sa fiu cel mai atent, ce se strica mai repede, care ar fi pretul corect pentru un Bravo in toate apele lui...

Va multumesc anticipat!

PS: Nu am gasit un topic asemanator. Daca exista, rog un moderator sa imi lase un link.