Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

eldor12

Probleme cutie viteze Fiat Doblo

Recommended Posts

am si eu o intrebare.cand se incalzeste ,adica in 5 minute nu vrea sa mai intre in viteza decat fortat aproape cu japca.Stau cu frica la semafor sau in coloana ca nu intra in a 1 si greu mai departe.Arec toane.La plecare nu zice pis dupa trei scimburi de viteza si o stationare la semafor incepe chinul.De la ce o fi ? ce sa-i fac un s-o duc ca la reprezentanta fiat nu am curaj. Am patit-o , ma-m dus pentru ceva si ei ma-u trecut cu tot ceea ce eu nu stiam sa fi avut  fara sa-mi arate cumva vreo piesa pe care au schimbat-o(pusa in masina vechitura daca ii pot spune asa) dupa  2 revizii adica 20k in 6 luni.Daca aveti vre=o idee spuneti-mi si mie nu de alta dar va rog frumos

Salut. Sa nu ai probleme cu ambreiajul- kit ul de ambreiaj sau cu cilindrul receptor! www.problemefiat.ro recomand! Daca nu am eu mecanic foarte bun! 

www.clublancia.ro

Lancia Flavia Berlina - 1,5 boxer (aluminium engine) 1963

Lancia Lybra - 1,8 16V (V.V.T) 2001