Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

eldor12

De ce FIAT?

Recommended Posts

de ce fiat, deoarece cei de la ford si opel au spus ca pentru Ro nu aduc masini care circula la ei noi nu avem sosele,apoi mi-am adus aminte de un fost coleg de servici care avea un fiat 600 si la amendat militia pentru depesirea vitezei(55k/ora) iar saracu s-a rugat de ei sa- i treca macar 70-80 sa o poata vinde si el (doar avea acte justificatoarere).E nu-i chiar asa dar la momentul ala nu am gasit ceva care sa combine utilul cu placutul.

• Upvote 1

Detin un Fiat Stilo 2003 1.6 benzina .Adus din Italia acum 4 ani .Si nu am avut probleme atat de grave precum se spune "pomul de craciun in bord " in afara de problema aierberg din parte drepta a pasagerului .Este o masina pretentioasa la benzina la un drum lung e de preferat benzina cu cifra octanica de 100 MOL .Probleme apar de la benzina proasta cate o data .Am patit sa functioneze motorul sacadat foarte rar si doar cand faceam greseala sa alimentez din alta parte in afara de mol .Nu neapart dar am patit . Mutati computerul Ecu al masini langa baterie altfel probleme pot aparea gen pomul de craciun in bord daca aveti o eroare de la un senzor verificatil inainte de partea mecanica .Am patit sa folosesc un spray de contacte si sa nu imi mai  apara ABS la gropi .Am schimbat distributia acum 3 luni cu tot cu pompa de apa cost 1500 lei cu manopera .Stiu ce e mult dar am ales din gama premium ca pret si producator  si nu are nici un zgomot ciudat sau ceva .La schimbare distributie insistati sa va blocheze axele cu came din partea dinspre baterie sunt doua capacele Altfel Nu .Si stati langa mecanic pe toata operatiunea si la tensionare distributie atentie ! Pompa de apa este scumpa la fiatul meu nu a fost schimbata de cand e masina .Ea find pe cureaua de acesori si probabil de asta . Contradictoriul la tot ce am auzit si citit despre Fiat Stilo 1.6 v 2003 .Imi place aceasta masina ! 

Edited by TOTAN SILVIU