Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

Diomet

Accesorii FIAT Linea

Recommended Posts

Deschid acest topic pentru accesoriile aferente acestui model.

Voi incepe eu cu noile mele achizitii si anume, bare transversale pentru transportul diverselor chestiuni.

Am inceput cu cautarea pe internet cum este evident. Am inceput sa sun si la reprezentante si la aftermarketeri cunoscuti. Cele originale costa in jur de 200E+. Cele aftermarket incep de la 350-400Lei din otel si de la 600lei aluminiu.

Dupa cautari si citit forumuri multe, am aflat ca vreau din aluminiu pentru ca sunt mai usoare si cu sistem de protectie la furt. Cele mai bune sunt evident Thule, dar sunt si mai scumpe decat cele originale, adica 300E+.

Astfel m-am orientat catre alt producator, si anume La Prealpina, marca italiana pentru masina italiana (a se citi produsa in Turchia :) )

Le-am achizitionat de la www.portbagajeauto.ro si au costat 625Lei, cu montaj care este un puzzle inclus.

Cum postarea asta fara poze este inutila, poftim si poze:

bare (1).jpgbare (2).jpgbare (3).jpg

De tinut minte.

Asa ceva imi trebuie si mie pentru concediu , sa-mi pun o "scoica".

( potbagajul nu-mi mai ajunge :lol: )

Pentru manual Linea apasati- aici - Este in limba romana si este pentru 1.4 77cp si 1.3 M-jet

Pentru manual Linea T-jet apasati - aici - Este in engleza si are noile versiuni 1.4 Tjet si 1.6 M-jet

Pentru manual Linea Radio CD apasati - aici - Este in limba italiana

Pentru manual Linea Blue & You apasati - aici -Este in limba engleza

Posted by vj_alecs on 02 June 2011 - 10:41 PM

tu in calitate de ce vorbesti aici ma??? tradatorule...... huaaaaaaaaaa :D oricum si cu masina aia de 2 lei fabricata de 1 ceh beat... tot te iubim:D moldovene!

laugh.gif

Eu ii zic "barca". Vine si aia, dar costa a naibii de mult. Una rezonabila in jur de 400L cu deschidere pe ambele parti costa in jur de 1400-1500 lei