Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

vj_alecs

Climatizare - Ventilație Fiat Stilo!

Recommended Posts

Buna am si eu fiat stilo 1.8 si am o problema la sistemul de ventilare cred ... ideea e ca nu mai baga aer la picioare si frontal ... are cineva vreo idee cum as putea remedia problema !

Acum 8 ore, Radu-Sorin a spus:

Buna am si eu fiat stilo 1.8 si am o problema la sistemul de ventilare cred ... ideea e ca nu mai baga aer la picioare si frontal ... are cineva vreo idee cum as putea remedia problema !

Off topic Postarile tale au fost mutate in topicul dedicat.

Pe langa faptul ca ai postat aceeasi intrebare si in sectiunea PuntoMk2/b, ai creat si un topic nou in sectiunea Stilo desi exista unul deja, asa ca inainte sa creezi un topic nou te rog sa cauti daca exista unul deja. Crearea topicurilor similare cu unele existente, nu face altceva decat sa incarce inutil sectiunile forumului. 

De asemenea pentru o buna documentare, recomand citirea regulamentului disponibil in pagina principla a forumului.

On topic: Revenind la problema ta, banuiesc ca ai o defectiune la sistemul ce comuta fantele sistemului de ventilatie, e posibil sa ai o fanta rupta si nu mai comuta de la o pozitie la alta., 

Daca intradevar e ceva rupt la sistemul de comutatie, da, trebuie dat borudul jos, altfel nu ai acces la angrenaj. 

Sunt posesorul unui fiat stilo din2004 cu o motorizare de 1.2 l. 16v. Caut pt. aceasta mașina toate conductele de ac. Dacă este cineva care ma poate ajuta? 

Salut! Din cate stiu eu la 1.2 e doar o conducta de inalta presiune.Daca stai bine in portofel te orientezi catre ceva nou si bun 5-600 lei sau daca nu...cu ceva risc de la dezmembrari.Ai observat o fisura pe la ea sau de ce intrebi? Daca nu iti sta presiunea nu e musai sa fie conducta de vina.

Nu mai am nici o conducta și nici radiatorul ac. Au;disparut;în urma unei reparații. 

Vezi la dezmembrari la ce suma ajungi, cred că ieși mai bine de la dezmembrari.

Nu am timp sa caut acum, dar e același radiator pentru aer condiționat 1.2, 1.4 și 1.6 ca motorizări, nu se poate sa nu găsești la cat de dezmembrează la noi.