Jump to content

Bine ai venit pe comunitatea Club FIATFan România! Te rugăm să te înregistrezi sau să te autentifici ca membru pentru a beneficia de toate funcționalitățile forumului.

Se caută moderatori pentru secțiunile aferente modelelor de mașini.

Condiții:
1. Bună stăpânire a limbii române în scris.
2. Disponibilitate timp minimum 15 minute/zi.

Dacă ești interesat, dă-ne un mesaj privat la @Diomet sau @blueeies

vj_alecs

My Fiat Stilo - Tuning by Vj_Alecs

Recommended Posts

Bun sa incep cu inceputul.. Masina a fost achizitionata pe la inceputul luni august 2007 avand atunci doar 33.000km masina a fost prima data imatriculata in 2004 fiind masina de showroom de la autoitalia...

Cand am cumparato era cat se poate de stock si destu de "dotata" ma refer aici la dublu climatronic (Clima bizonica:D) ASR, ESP, EBD, ABS, senzori de lumina de ploaie + multe altele...

Fiind prima mea masina a fost dragoste la prima vedere si ii multumesc lui Dumnezeu ca am avut parte de ea fara evenimente majore neplacute..

Incet incet cu trecerea timpului masina a inceput sa prinda forma...

Pentru inceput am inceput cu vopsirea bandourilor in culoare masini, vopsirea jantelor negru mat, folie imitatie carbon plafon+capota, vopsirea etrierilor in culoare galbena si ceva muzica + un dvd

In a 2a etapa a primit si o toba sport de carbon care se auzea f bine (mi-a sarit la 190 pe autoastra :) ) plus  folie Llumar omolagata pe spate si alte retusuri...

A 3-a etapa am inceput prin modificarea traseului de la evacoare si scoatere tobei intermediare rezultat destul de bun dupa parere mea... nu si politia este de acord cu asa ceva:D si prin imbunatirea aprinderi cu niste buji nkg racing....apoi a urmat si partea de stabilitate cu montarea unor arcuri sport -35mm si prin intarirea amortizoarelor!

dupa a urmat o stacnare din cauza crizei financiare dar cu putin noroc am reusit sa imi achizitionez si niste jante Oz racing pe 16 nu erau intr-o stare excelenta dar oricum vreau sa le fac alta culoare dar raportul calitate/pret a fost extrem de bun... dupa care am schimbat toba sport deoarece s-a spart si am inlocuito cu una sport dar de inox.. sper sa nu mai sara.. apoi au fost schimbate si ledurile din interior de la bord/consola centrala etc. am mers pe varianta alb/rosu si schimba f mult interiori.si folie fumurie pe stopuri faruri si semnale

De curand am achizitionat si o grila sport fara semn de la Lester care urmeaza sa o montez. si discuri spate perforate de la zimmerman..

Ca planuri urmeaza discuri fata EBC + placute , ceva modificare pe la admisie sa scurtez traseul si eventual un soft...

poze o sa pun mai jos. in ordinea cronologica..

Va multumesc pentru atentie si sper ca nu v-am plicitsit cu postul meu daca citesc 2 oameni din 10 e bine..

post-32-13233452131386_thumb.jpg

post-32-13233452131983_thumb.jpg

post-32-13233452132537_thumb.jpg

post-32-13233452133181_thumb.jpg

post-32-13233452133856_thumb.jpg

post-32-13233452134555_thumb.jpg

post-32-13233452135411_thumb.jpg

post-32-13233452136071_thumb.jpg

post-32-13233452136767_thumb.jpg

post-32-1323345213732_thumb.jpg

Foarte tare !  Frumos ... :)  Sa ai parte de ea !

www.clublancia.ro

Lancia Flavia Berlina - 1,5 boxer (aluminium engine) 1963

Lancia Lybra - 1,8 16V (V.V.T) 2001

si are sunet frumos? :P poate ne vedem pe la intalniri sa mai schimbam niste impresii  8):))

take care de "micutza" si see you around :P

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente.

DVD-ul este din acela care se pliaza si retrage sau ai o rama adaptoare? Nu imi pot da seama din poza...

Regulamentul Forumului FIAT FAN.ro
Admin sufera de personalitate multipla la propriu

Dvd-ul este 1 din. mnitorul se pliaza si intra in dvd si am o rama adaptoare de la 2din la 1 din...

Frumoasa masinuta !!!

La montarea dvd-ului ai folosit tot mufele originale(acele de pe masina care intra in radio cd-ul din fabrica) ?

frumoasa foc :); jantele sunt super si schimbarea luminilor in bord da bine rau

masinuta am mai vazut-o si pe Decebal, piata alba iulia

spor in continuare !

Senzatie majora cu 40 la ora!

Super faina masina, sa ai parde de ea :yeal:

Am o intrebare....

Discuriile de frana sunt cu prinderea 4X98??

Cat au costat amandoua?

Un site.....?

Numai drumuri bune iti doresc :|

Salut multumesc pt complimente... masina in curand va fi de vanzare...

Evident ca discurile sunt cu prindere 4x98 au costat in jur de 300 ron din cate imi aduc aminte si le-am luat de la coastadeest.ro

de asemenea iti urez si eu tie numai bine... bafta

Bai, ceea ce ai faut tu, arata demential.. asteptam jantele.. fir-ar ele sa fie de jante d'asta nu ai venit sa vezi Lancia ... te trag de urechi cand ne vom vedea Sambata :D

www.clublancia.ro

Lancia Flavia Berlina - 1,5 boxer (aluminium engine) 1963

Lancia Lybra - 1,8 16V (V.V.T) 2001

iar tu nenorocitule (nu o lua prea personal :D) vrei sa o vinzi :D uita-te la ea ce frumoasa e...nu ti se rupe inima?

If you love something...let it go, if it comes back to you...it's yours, if NOT....it never was!

Nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita - ignorance is bliss ;)

www.clublancia.ro

fiatmapportal.jpg